Saltar apartados

Pràctiques en Empresa

Les pràctiques en empresa constitueixen una activitat de naturalesa formativa realitzada pels estudiants universitaris i supervisada per la Universitat, que el seu objectiu és permetre aplicar i complementar els coneixements adquirits en la seua formació acadèmica, afavorint l'adquisició de competències que els preparen per a l'exercici d'activitats professionals, faciliten la seua empleabilidad i fomenten la seua capacitat d'emprendimiento.

L'itinerari de pràctiques en empresa en el grau d'Arquitectura Tècnica té un caràcter optatiu i es troba situada en el segon semestre deº 4 curs. Està formada per dues assignatures (16037 Pràctiques Externes I i 16038 Pràctiques Externes II) de 6 crèdits cadascuna, que equivalen a 300 hores de pràctiques (25 h/crèdit).

Durant la realització de les pràctiques en empresa, l'estudiant haurà d'estar sota el contracte d'un segur per a la seua protecció en cas de qualsevol incident. Per a aquells estudiants menors de 28 anys, dit segur va intrínsec amb la matriculació. En canvi, per als alumnes de 28 anys o més no va associat a la matrícula, per la qual cosa haurà de seleccionar-se en el procés de matriculació.

Més informació en la pàgina web de l'EPS. 

Requisits de matrícula

Per a poder cursar les assignatures de pràctiques en empresa és necessari haver superat 120 crèdits entre assignatures BÀSIQUES , OBLIGATÒRIES I OPTATIVES.   

Empreses

Llistat d'assignació d'estudiants i empreses col·laboradores - Curs 2017/2018

ESTUDIANTE EMPRESA
BLANES AMAT, JUAN ALFONSO CHICO DE GUZMÁN MARTÍNEZ
LILLO MOYA, JAVIER ALVARO CANDELA ANTÓN (ATICA ARQUITECTURA)
SEMPERE SIRVENT, MARIO AYUNTAMIENTO DE XIXONA
CARDUS ZAVALA, MARÍA DEL MAR CONSELLERIA DE VIVIENDA, OBRAS PÚBLICAS, Y VERTEBRACIÓN DEL TERRITORIO. SERVICIO TERRITORIAL DE ALICANTE - SERVICIO DE VIVIENDA Y REHABILITACIÓN
RODELAS TEROL, ANTONIO CONSULTORÍA IPYDO SL
PUCHE ZAPATER, ÁLVARO EMPRESA DE TRANSFORMACIÓN AGRARIA S.A., S.M.E., M.P.
CABRERA SÁNCHEZ, JUAN MIGUEL ENDESA GENERACIÓN SA-UPT LITORAL DE ALMERIA (CARBONERAS)

DÍEZ LINDE, RUBÉN

JUAN TORRES, CRISTINA

ESTUDIOS Y FORJA2, S.L.
HERNÁNDEZ ELICES, PABLO HABITAT SAN VICENTE, S.L.
SIMARRO MARTÍNEZ, ADRIÁN JOAQUÍN MIRA MARTÍNEZ
SUCH WITZKE, MARIO JOSE ANTONIO VIVES BISHOP
SAMANIEGO CABRERA, GERMAN MARCELO LABORATORIO DE CALIDAD Y TECNOLOGÍA DE LOS MATERIALES, SL
MARTÍNEZ GARCÍA, MARINA MYNARQTECCON, SL
PLAZA MARTIN, CAROLINA OGUTI GESTIÓN SLP
GARCÍA TORMO, DANIEL OPPCION TÉCNICA Y DESARROLLO SL
QUIMI ALEJANDRO, JEFFERSON STALIN PETER HANSEN E HIJOS S.L.
PICÓ DÍAZ, SARA PORTIC QUATRE, S.L.P.
DÍAZ LEIVA, CARLOS REHABILITACIÓN TÉCNICA DE EDIFICIOS SL

GONZÁLEZ CORTÉS, JOSÉ ANTONIO

RIVERA ESCOBAR, LUCIA MILAGROS

RPMV ARQUITECTOS E INGENIEROS, SLP

 

Llistat d'assignació d'estudiants i empreses col·laboradores - Curs 2016/2017

ESTUDIANT EMPRESA
INFANTE PYTLAK, KAREN ANA RITA LLORET LLINARES
RIOS RENDON, JESSICA FERNANDA AYUNTAMIENTO DE ELDA
SERRANO LAVADO, CRISTINA AYUNTAMIENTO DE LA PUEBLA DE CAZALLA
PIZANA ESCLAPEZ, JOSE AYUNTAMIENTO DE ROJALES
GALLEGO JOVER, LUCIA AYUNTAMIENTO DE SALINAS

COLOMER SANCHEZ, ADRIAN

OCHOA BARCELO, RODRIGO

AYUNTAMIENTO DE SAX
ALMIÑANA DIEZ, CRISTINA AYUNTAMIENTO DE VILLENA
TOMAS BENEYTO, JORGE CARTODALIA ARQUITECTOS, S.L.
TENDERO FERRANDIZ, ALVARO CIA DE REESTRUCTURACIÓN Y DESARROLLO SL
GARCÍA GARCÍA, PAULA COLEGIO OFICIAL DE APAREJADORES, ARQUITECTOS TÉCNICOS E INGENIEROS DE EDIFICACIÓN DE ALICANTE
GIL TORRES, ANTONIO CONSELLERIA DE VIVIENDA, OBRAS PÚBLICAS, Y VERTEBRACIÓN DEL TERRITORIO

CORTES ORTUÑO, CANDELA

GAZQUEZ NUÑEZ, JOSE CARLOS

COR ASOC, SL (COR ASOCIADOS ARQUITECTOS)
GIL GOMEZ, BORJA MIGUEL ENERCON 2020, SL
LLEDO BELEN, JUAN FRANCISCO FERNANDO SANCHEZ FERRANDEZ (MÉTRICA ARQUITECTOS)
URBANO MARTINEZ, MARIA JOSE GABINETE SERVICIOS TÉCNICOS DEL VINALOPÓ SL
MARTINEZ GIRONA, LOURDES MARIA GEMA RAMIREZ PACHECO
SANCHEZ JUAN, MARINA JOSÉ LLORENS REQUENA
NAVARRO MARTIN, INMACULADA JOSÉ LUIS PÉREZ MOLINA
PERTUSA CORTÉS, MIGUEL PEDRO J. CANO GARCÍA
FOLGUERAL BOU, ADOLFO RAÜL FRACÉS AGULLÓ

BENALCAZAR UREÑA, VICTOR ALEJANDRO

CANTÓ CARPETANO, LUCÍA

ESCOTTO AMADOR, CARLOS

RPMV ARQUITECTOS E INGENIEROS, SLP
GARRIDO BASTANTE, CARLOS SANTIAGO J. CIAURRIZ MENAZA

ROMAN LEONI, JUAN MANUEL

TORO VALERO, CARLOS

DEPARTAMENTO DE EDIFICACIÓN Y URBANISMO

 

Llistat d'assignació d'estudiants i empreses col·laboradores - Curs 2015/2016

ESTUDIANT EMPRESA
CHACOPINO RAMÍREZ, ANTONIO AJF INGENIERÍA ARQUITECTURA Y URBANISMO, SLP
MARTINEZ MONLLOR, CESAR JOSÉ AJUNTAMENT D 'ALCOI
AZUAR CORTES, JULIO AKRA ARQUITECTURA URBANA SLU
INFANTE PYTLAK, KAREN ANA RITA LLORET LLINARES
PÉREZ GUIRADO, VÍCTOR MANUEL ÁNGEL PÉREZ LÓPEZ
VERDÚ MARÍN, ALBERTO ASOCIACIÓN EMPRESARIAL CENTRO TECNOLÓGICO DE LA CONSTRUCCIÓN REGIÓN DE MURCIA (CTCON)
PUNZANO LEÓN, NOEMÍ AYUNTAMIENTO DE ALTEA
GIL GONZÁLEZ, PEDRO
SIRVENT LÓPEZ, FRANCISCO
AYUNTAMIENTO DE ELDA
POVEDA MARTIN, LAURA AYUNTAMIENTO DE PETRER
PIZANA ESCLAPEZ, JOSE AYUNTAMIENTO DE ROJALES
OCHOA BARCELÓ, RODRIGO AYUNTAMIENTO DE SAX
GIL TORRES, ANTONIO CONSELLERIA DE VIVIENDA, OBRAS PÚBLICAS, Y VERTEBRACIÓN DEL TERRITORIO
CORTES REILLO, MARÍA JOSÉ DEPARTAMENTO DE EDIFICACIÓN Y URBANISMO
CABEZUELO FERNÁNDEZ, JESÚS ESTUDIO ARQUISOL, SLP
PUJALTE BONAVIA, VICENTE
RODRIGO MARTÍNEZ, JULIO
FAMA REHABILITACIONES SL
SÁNCHEZ MARTÍNEZ, JULIO FERNANDO VALENCIANO VALERO
MUÑOZ TOMASETTI, CARLOS MANUEL INGENIERÍA DE RECURSOS ECOLÓGICOS, SL
PRIETO CARPENA, LUIS INURBAN SAU
BAEZA TORRES, JAVIER JAIME PÉREZ FERRER
LÓPEZ POVEDA, JESSICA JOSÉ LLORENS REQUENA
LÓPEZ PICÓ, ADRIÁN JOSÉ LUIS PÉREZ MOLINA
CLAVEL GONZÁLEZ, LAURA JUAN JOSÉ PASTOR GARCÍA
TRIBALDOS NAVARRO, DAVID LUIS FERNANDO ALARCÓN GÓMEZ
FERNÁNDEZ ALBERT, PAOLA
FERRÁNDIZ TORRES, ANTONIO
MAY PROMOCIONES SL
MARCO GIL, SARA MAZALAB STUDIO, SL
FERNÁNDEZ CASCON, RAUL REGULATION WORLD, SA
AZUAR CORTES, JULIO
FERNANDEZ GARCIA, ALBERTO
RPMV ARQUITECTOS E INGENIEROS, SLP
SANCHIS PÉREZ, JORGE SERGIO CHINCHILLA ORTEGA
PALAZON VILLENA, JOSE LORENZO STIL PETRER, SL
BEN OMAR, MOHAMED  TALLER DE ARQUITECTURA Y OBRAS S.C.V.

 

Llistat d'assignació d'estudiants i empreses col·laboradores - Curs 2014/2015 

ESTUDIANT EMPRESA
ESPIGARES JIMÉNEZ, EMILIO ALEJANDRO APARICIO ESCANDELL
FUSTER BALLESTER, PAULA ALIA TASACIONES - ALICANTE
RUIZ RODENAS, ESTEVE ALQUILOW SL
MORENO MORALES, VERÓNICA AYUNTAMIENTO DE ALICANTE. OCUPACIÓN DE VÍA PÚBLICA
SEVILLA JAÉN, NOEMÍ AYUNTAMIENTO DE ELCHE. SERVICIO TÉCNICO DE URBANISMO, PLANEAMIENTO Y ORDENACIÓN
ORS GARCÍA, SONIA AYUNTAMIENTO DE ELDA
PÉREZ PÉREZ, LAURA AYUNTAMIENTO DE GUARDAMAR
GISBERT SÁNCHEZ, JESÚS AYUNTAMIENTO DE MONTEALEGRE DEL CASTILLO
SENDRA GILABERT, CRISTINA AYUNTAMIENTO DE PEDREGUER
RODRÍGUEZ MARTÍNEZ, MARÍA DOLORES AYUNTAMIENTO DE YECLA
RICO MIRANDA, RAQUEL CARLOS SÁNCHEZ GARCÍA
LÓPEZ RUIZ, ANA COLEGIO OFICIAL DE APAREJADORES, ARQUITECTOS TÉCNICOS E INGENIEROS DE EDIFICACIÓN DE ALICANTE

BLANCO MAESTRE, MARTA

SARRIO PÉREZ, JOAQUÍN

COR ASOC, SL
PARRA PASTOR, MARIO CRISTINA ALESÓN CARBONELL
MARTÍNEZ GÓMEZ, IVÁN EDIFICACIONES ALCUDIA SL
MARTÍNEZ FERRÁNDEZ, FRANCISCO ENERCON 2020, SL
ANTOLI MURCIA, DAVID ENRIC PAREDES VAÑÓ (ESPAIGESTIONA)
PÉREZ SABROSO, CARLOS EDUARDO ENTORNO TÉCNICO SL
PICO GÓMEZ, IVÁN EUROVALORACIONES SA
GALVEZ MOLINA, ANA ITC LABORATORIO DE ENSAYOS SLL
VENTURA MARTÍNEZ, VLADIMIR JAIME PÉREZ FERRER

LLORET MAYOR, MANUEL

RAMIS LLINARES, REGINA

JARS ARQUITECTOS SLPU
VERA MALDONADO, ALICIA JOSÉ LUIS PÉREZ MOLINA
LÓPEZ GARCÍA, JUAN BERNABÉ JOSÉ MIGUEL CARMONA PAINO
CLAVEL GONZÁLEZ, LAURA JUAN JOSÉ PASTOR GARCÍA

LÓPEZ LÓPEZ, MARÍA YOLANDA

SALVADOR ESTEVE, FRANCISCO ENRIQUE

MIGUEL ÁNGEL PARRA LÓPEZ
VERDÚ MARÍN, ALBERTO MONTEOPE SL
LILLO ALADID, FRANCISCO LUIS NIDEHIMA CONSTRUCCIÓN Y REHABILITACIÓN METROPOLITANA S.L.
LORENZO RUIPÉREZ, VERÓNICA NORMA ESTELA CARDOZO (CARDOZO ARQUITECTURA)
ROMEO GAMBARTE, MARÍA LUISA OFICINA 35 CONSULTORES TÉCNICOS
BERENGUER SEVA, MARÍA CARMEN OPTIMIZA, GESTIÓN DE ESPACIOS SL
RODENAS LÓPEZ, LUIS PEDRO ANTONIO MUÑOZ PERNÍA
GOMIS AZNAR, VICENT PORTIC QUATRE, S.L.
PICAZO ANTÓN, MARÍA DOLORES PRIMERA PLANTA CONSTRUBATEIG, S.L.

ATIENZA SÁNCHEZ, MANUEL ALEJANDRO

BOTELLA CAMPELLO, YOUMANA

GUIRAO BERNABÉ, SERGIO

INFANTE PYTLAK, KAREN

MASIP MARTÍNEZ, KEVIN VICENTE

SÁNCHEZ PERALTA, CHRISTOPHER

TORRES JIMÉNEZ, RAÚL

UNIVERSIDAD DE ALICANTE. DEPARTAMENTO DE EDIFICACIÓN Y URBANISMO
 

Llistat d'assignació d'estudiants i empreses col·laboradores - Curs 2013/2014

ESTUDIANT EMPRESA
PASCUAL GARCIA, NATALIA AJF INGENIERIA ARQUITECTURA Y URBANISMO, S.L.P. 
PARRES ZARATE, REBECA MARIA 
QUILES VALVERDE, LUIS
ALEJANDRO APARICIO ESCANDELL
AMORES MORENO, DAVID AMAT Y MAESTRE SLP 
PACHECO IBARRA, DESIRE AYUNTAMIENTO DE ELCHE
AGULLO LLORET, ANGELA AYUNTAMIENTO DE VILLAJOYOSA
DEL ANGEL JAEN, LAURA BDI BANCO DATOS INMUEBLES
AQUINO DE LEON, VALERIA CHM OBRAS E INFRAESTRUCTURAS SA
MARTINEZ ROCHE, BEATRIZ COLEGIO OFICIAL DE APAREJADORES, ARQUITECTOS TECNICOS E INGENIEROS DE EDIFICACION DE ALICANTE 
VIZCAINO CONSTAN, JOSE MANUEL CONCEPCIÓN CUENCA PÉREZ
REINA UBEDA, MARIA CONSTRUFUTUR 2011 SL
IZQUIERDO ALCOLEA, ALBERTO JOSE 
VARGAS PEREZ, ELENA
COR CONSULTORÍA DE RECURSOS ARQUITECTÓNICOS, S.L.
ALVAREZ CANTELI, IRINA 
BARBER NUÑEZ, CARLOS 
SOTO GARCIA, MARIA
DEPARTAMENTO DE EDIFICACION Y URBANISMO 
VERA GARCIA, MARIA ESTER DESARROLLO DE EDIFICACIONES LUIS GOMIS, S.L.
COLOMA BRAVO, NURIA DIPUTACIÓN PROVINCIAL DE ALICANTE
GARCIA FUENTES, JORGE ELADIO SILVESTRE, S.A.
CLIMENT PONS, DAVID 
GRIMALDO GARCIA, SANDRA
EMILIO VICEDO & ASOCIADOS SLP
LOPEZ GARCIA, AURELIO 
PEREZ LOPEZ, JOSE MIGUEL
GESTIMED LEVANTE S.L. 
ORTIZ LOPEZ, REBECA GIL DE MURO ARQUITECTURA SL
PÉREZ MARTÍNEZ, BERNARDO DAVID GRUPO EMPRESARIAL MONTIEL Y GARCÍA SL 
RICO MARTINEZ, MIGUEL ANGEL HABITAT SAN VICENTE S.L. 
SORIA RODRIGUEZ, ANA INGE CROKAERT
ARMIJO MARTIN, LAURA ISAAC PERAL CODINA (ESTUDIO DE ARQUITECTURA Y URBANISMO)
MORA MANZANARO, MANUEL JOSÉ LUIS PÉREZ MOLINA
AROCA SANTAMARIA, JUAN MIGUEL JOSÉ RAMÓN MUÑOZ BALDÓ
ANDREU COLOMA, MIGUEL MANUEL BELTRÁ VIDAL
RODRIGUEZ PEREZ, NATALIA MANUEL LÓPEZ JUAN
GARCIA GALAN, JAVIER MARIA BAÑOS VIDAL 
BRUNO , FEDERICO EZEQUIEL MEDITERRÁNEO SERVICIOS MARINOS, SL
ALARCON ESTEVE, SARA ISABEL MG ARQUITECTOS TÉCNICOS S.C.
SALVADOR ESTEVE, FRANCISCO ENRIQUE MIGUEL ÁNGEL PARRA LÓPEZ
BROTONS MUÑOZ, MARIA ESTER MTECN ILICITANA, SLU
VALERA SANZ, FRANCISCO DE ASIS PABLO JEREMÍAS JUAN GUTIÉRREZ
GARCIA GARCIA, ALEJANDRO JOSE PROMOINSA C. Y P.S. S.L.U.
GUARDIOLA RUIZ DE LEON, MARIO REGULATION WORLD, S.A.
BONMATI BASCUÑANA, SARA SISTEMAS Y MÉTODOS DE TRABAJO, SL
ALBALADEJO ALBALADEJO, ELENA SORKIA MEDITERRÁNEO SL
PASTOR LAIN, MARIA TERESA TA3 SLP
ESCOBAR ORTEGA, VANESSA TERRITORIO ARANEA SLP 
LÓPEZ ESCUDERO, BEATRIZ UNIÓN FRANCAMAR S.L.

 

Grau en Arquitectura Tècnica


Universitat d'Alacant
Carretera Sant Vicent s/n
03690 Sant Vicent del Raspeig
Alacant (Spain)

Tel: (+34) 96 590 3648

Fax: (+34) 96 590 3644

Twitter: http://twitter.com/EPSAlicante

Facebook: http://facebook.com/EPSAlicante

Per a més informació: informacio@ua.es, i per a temes relacionats amb aquest servidor web: webmaster@ua.es

Carretera de Sant Vicent del Raspeig, s/n - 03690 Sant Vicent del Raspeig - Alacant - Tel.: 96 590 3400 - Fax: 96 590 3464